جیره‌بندی آب تهران,افت فشارآب پایتخت

جیره‌بندی آب تهران فعلا منتفی است/۲۰درصد پایتخت افت فشار دارد

مدیرعامل شرکت آب‌ و فاضلاب استان تهران گفت: هم‌اکنون ۲۰ درصد شهر تهران افت فشار آب دارند و افزایش این رقم بستگی به میزان مصرف مردم دارد اما فعلا جیره بندی آب در کلانشهر تهران منتفی است.

محمد پرورش امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سه هفته گذشته به صورت ویژه برای ساماندهی به وضعیت تامین آب شرب پایتخت وارد عمل شدیم اما در این مدت در وضعیت بارندگی کشور اتفاق خاصی نیفتاد.

وی با بیان اینکه سه ماهه سوم سال برای افزایش منابع آبی سه ماه خوبی نیست افزود: بارندگی کمتر از میزان پیش‌بینی بود و دمای هوا نیز مجدداً افزایش یافته، ما باید به حالت پایداری برسیم تا مشکلی در تامین آب شرب پایتخت پیش نیاید .

پرورش با بیان اینکه مجموع مخازن سدهای شهر تهران 53 درصد کاهش نسبت به میزان نرمال دارد گفت: حجم ذخایر مخازن روز به روز در حال افزایش است و این رقم وزنی متفاوت در سامانه شرق و غرب تهران دارد به طوری که کاهش حجم ذخایر آب در سدهای لتیان و لار به 65 تا 70 درصد رسیده است.

مدیرعامل آبفای استان تهران در خصوص اقدامات انجام شده اذعان داشت: اگر بخواهیم برداشت از سد لتیان را مثل گذشته ادامه دهیم ظرف مدت کوتاهی این منبع تامین آب را از دست خواهیم داد از این رو برداشت از لتیان را به کمترین مقدار ممکن رسانده‌ایم.

وی افزود: با استفاده از سه خط لوله اصلی از غرب تهران به شرق پایتخت اقدام به انتقال آب می‌کنیم تا کمبود آب در سامانه شرق تا حدودی برطرف شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پیش‌بینی شده سه ماهه چهارم سال از نظر بارندگی سه ماهه نرمالی باشد گفت: اما ما نمی‌توانیم براساس پیش‌بینی ها ریسک کنیم از این رو مدیریت سختیگرانه را بر روی منابع آبی تهران در برنامه قرار داده‌ایم.

وی افزود: برنامه ریزی شده تا با همکاری شهرداری و دیگر دستگاه‌های خدماتی چند حلقه چاه در اقساط نقاط شهر تهران پخش شود که بودجه آن از ردیف منابع جاری تخصیص یافته  وبه مرور زمان از یکماه آینده یک به یک به مدار خواهند آمد.

به گفته مدیرعامل آبفای تهران با بهره‌برداری از این تعداد 1200تا 1500 لیتر به ظرفیت تامین آب پایتخت افزوده می‌شود.

پرورش با بیان اینکه برای تابستان سال اینده نیز از هم اکنون اقداماتی را آغاز کردیم گفت: در حال تکمیل خط انتقال آب از سد ماملو به تهران هستیم که طبق برنامه‌ریزی های انجام شده تا خرداد این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه 84 درصد از اب تهران توسط مشترکان مسکونی مصرف می‌شود گفت: هشدارهای ماههای گذشته کمتر از 4.5 تا 5 درصد در کاهش مصرف تاثیر داشته اما در حال حاضر جیره‌بندی آب برای شهر تهران منتفی است. اما کمبود فشار را در برنامه داریم.

وی ادامه داد: هم اکنون 20 درصد از مشترکان تهرانی با افت فشار مواجه هستند و افزایش این رقم بستگی به مصرف مردم دارد .

پرورش با بیان اینکه با تعرفه فعلی آب چیزی نداریم تا مشترکان کم مصرف را تشویق کنیم اظهار داشت: ما ابزار جریمه‌ای نیز در اختیار نداریم و قرار است روی آن بررسی شود تا این ابزار در اختیار ما قرار گرفته تا به صورت تساعدی ویژه در قبوض مشترکان پرمصرف لحاظ شود.

وی خاطر نشان کرد: کمیته‌ای با همکاری مراجع قضایی تشکیل شده تا در وهله فعلی نسبت به قطع انشعاب‌های پرمصرف و غیر متعارف اقدام کنیم.

/تسنیمتاريخ : | | نویسنده : ekhrajiface |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.