وزیر جهاد کشاورزی از تصمیم‌گیری و مذاکرات با هیات کشور آفریقایی غنا برای آغاز کشت فراسرزمینی در این کشور برای نخستین بار خبر داد و گفت: با توجه به این که میانگین بارندگی دراین کشور بیش از پنج برابر ایران است می توان کشت محصولات آب دوستی مانند برنج، ذرت و ... را در برنامه کشت فراسرزمینی قرار داد.
 
به گزارش ایسنا، محمود حجتی در حاشیه پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های دائمی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری غنا اظهار کرد: ایران و غنا روابط عمیق و دیرینه‌ای با یکدیگر دارند که می توان به فعالیت های گسترده دفتر نمایندگی جهاد سازندگی سابق و جهاد کشاورزی از دو دهه گذشته تاکنون اشاره کرد و همچنین اعزام هیات‌های بلندپایه بین دو کشور نیز یکی دیگر از نشانه‌های این روابط عمیق و سازنده است.
 
وی با بیان این‌که براساس مذاکرات صورت گرفته رییس جمهور غنا به زودی به دعوت دکتر روحانی به ایران سفر می‌کند، افزود: یکی از مهمترین محورهای تفاهم نامه در دست امضای دو کشور غنا و ایران توافق بر سر کشت فراسرزمینی در غنا است که با توجه به میانگین بارش حدود 1300 میلیمتری در غنا که بیش از پنج برابر میانگین بارندگی درایران است می توان بر روی کشت مکانیزه محصولات کشاورزی آب دوست که نیاز به مصرف‌ آب بیشتری دارند مانند برنج،‌ذرت و ... تفاهم کرد.
 
وزیر جهاد کشاورزی همچنین درباره مفاد تفاهم نامه‌هایی که در گذشته بین ایران وغنا امضا شده و اجرایی نشده بود، گفت: برای اولین بار است که ایران و غنا برای کشت فراسرزمینی محصولات کشاورزی تفاهم می کنند اما مفادی که در اجلاس چهارم به اجرا درنیامده بود هیچ ارتباطی با کشت فراسرزمینی ندارد که در این تفاهمات قرار است مورد تاکید واقع شود.
 
حجتی اظهار کرد: گرچه حضور درغنا و فعالیت این کشور به دلیل فاصله زیاد با ایران برای فعالان بخش کشاورزی مشکل است اما درصددیم تا با توجه به آماده کردن پیش نویس آیین نامه حمایت بخش خصوصی کشاورزی به ویژه در زمینه کشت فراسرزمینی و ارسال این آیین نامه به وزارت امور اقتصادی و دارایی بتوانیم زمینه را برای متقاضیان و داوطلبان این حوزه فراهم کنیم.
 
همچنین عبدالرشید حسن پلپو، وزیر جمهوری غنا در امور همکاری‌های عمومی و خصوصی گفت: با توجه به عمق روابط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایران و غنا درصددیم تا در زمینه کشاورزی و حوزه‌هایی مانند زیرساخت‌های بخش کشاورزی با هیات ایرانی توافق کنیم چرا که ایران دانش فنی مناسبی در بخش کشاورزی دارد و می تواند به غنا در زمینه توسعه زیرساخت‌ها و بخش خصوصی کمک کند.
 
وی افزود: ایران همچنین توانایی خوبی در زمینه بهره برداری از زمین‌های کشاورزی دارد که با توجه به تفاهمات و مذاکرات در حال اقدام درصدد هستیم تا در این زمینه نیز همکاری های خود را با ایران گسترش دهیم.


تاريخ : | | نویسنده : ekhrajiface |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.