تیم ملی والیبال ایران ، در یک بازی زیبا و مقتدرانه توانست صدر نشین جدول رقابت ها را مغلوب خود کند.لیگ جهانی والیبال: ایران 3 - ایتالیا 0

به گزارش عصرایران ، در ادامه رقابت های هفته پنجم لیگ جهانی والیبال، تیم ایران در سه ست پیاپی ایتالیا را در تهران شکست داد و 10 امتیازی شد. در این دیدار 12 هزار تماشاگر پرشور در تمام طول بازی تیم ملی کشورشان را تشویق کردند.

ترتیب امتیازهای این بازی در ست های سه گانه به ترتیب ( 25- 18 ، 25- 20 و 25- 15) به سود ایران بود.

با این نتیجه ، ایتالیا با 19 امتیاز همچنان در صدر جدول گروه A است و ایران با 10 امتیاز بعد از لهستان 11 امتیازی سوم است . گزاش ست های بازی را به روایت ایسنا بخوانید.

گفتنی است در هفته پنجم لیگ جهانی والیبال تیم های ایران و ایتالیا یکبار دیگر روز یکشنبه اول تیر ماه از ساعت 18:30 در سالن 12 هزار نفری به مصاف هم می روند.

ست نخست: 25 - 18 به سود ایران

ایتالیایی‌ها سعی کردند تا در شروع مسابقه کار را با قدرت آغاز کنند. آنها خیلی زود یکی، دو امتیاز جلو افتادند اما بلافاصله سرویس‌های عالی مجتبی میرزاجانپور و توپ‌گیری‌های عالی فرهاد ظریف کار را برابر کرد. تیم ایران در توپ‌های برگشتی نمایش تحسین‌برانگیزی داشت. پاس‌های فریبنده سعید معروف چاره‌ای جز تسلیم را برای ایتالیایی‌ها نگذاشته بود.

ایران 8 بر 5 وقت استراحت فنی نخست را به سود خود تمام کرد. در آزادی جای سوزن انداختن نبود و همه یک صدا تیم ملی والیبال ایران را تشویق می‌کردند. ایران با برتری سه امتیاز بازی را دنبال می‌کرد.

سرویس‌های تماشایی و دریافت‌های خوب قائمی، تحسین و تشویق تماشاگران حاضر در سالن را به همراه داشت. شهرام محمودی همچنان با اسپک‌های موثر خود ایتالیا را به زانو درآورده بود. ایتالیا پنج امتیاز عقب افتاد. مائورو بروتو که نمی‌خواست بازیکنانش سراپا تسلیم بازی را دنبال کنند، بعد از تقاضای بازبینی تصاویر وقت استراحت فنی گرفت تا با ایجاد وقفه در بازی از آماج حملات ایران بکاهد. بروتو اعتراض زیادی به داوری و ناظر بازی داشت.

ایران یک نمایش کامل و بدون نقص از والیبال را به اجرا می‌گذاشت. دریافت عالی، پاس تماشایی و اسپک‌های قدرتی کار ایتالیا را تمام کرده بود. تماشاگران سر از پا نمی‌شناختند. دومین تیم پرافتخار لیگ جهانی سر تعظیم برابر والیبالیست‌های ایران فرود آورده بود. محمود موسوی در این مسابقه با اسپک‌های سرعتی و برق‌آسای خود دفاع میانی حریف را ناکام گذاشته بود.

کواچ هم در این مسابقه تقاضای بازبینی تصاویر ویدیویی داد. او در لیگ ایتالیا مربیگری کرده بود و بازیکنان حریف را به خوبی می‌شناخت. پای بازیکن ایتالیا برای ارسال سرویس روی خط بود اما داور مسابقه ناباورانه امتیاز را به ایتالیا داد. پروازهای شهرام محمودی همچنان برای ایران امتیاز می‌آورد. موسوی عالی دفاع می‌کرد.

ایران پنج امتیاز پیش بود و با همین اختلاف وقت استراحت فنی دوم را تمام کرد. محمد موسوی دو امتیاز مستقیم سرویس گرفت. سومین سرویس او هم تبدیل به امتیاز شد. ایران هفت امتیاز از ایتالیا جلو افتاده بود. بروتو وقت استراحت گرفت. ایتالیا با اختلاف امتیازی عجیب تسلیم ایران می‌شد. ایران خیلی راحت ست نخست مسابقه را با امتیاز 25 - 18 به سود خود تمام کرد.

ست دوم: 25 - 20 ایران

در ست دوم همچنان برتری با تیم ایران بود. ایران با اختلاف چهار امتیاز از حریف جلو افتاد و این برتری را تا وقت استراحت اول ادامه داد. عادل غلامی عالی و بی‌نقص کار می‌کرد. عملکرد او در دفاع و حمله بدون اشتباه بود و برای ایران امتیاز می‌گرفت.
فریادهای ایران، ایران در سالن طنین‌انداز شده بود. ماروتی در تیم ایتالیا سعی داشت تا با اسپک‌های فنی دفاع مستحکم ایران را بشکند.

جو سنگین سالن 12 هزار نفری آزادی و فریادهای بی‌امان تماشاگران کاملا بازیکنان جوان ایتالیا را تحت فشار قرار داده بود. بازیکنان ایتالیا گاهی در دریافت با هم برخورد می‌کردند. ایران همچنان با سه الی چهار امتیاز جلو بود. کواچ با آرامش شاگردانش را زیر نظر داشت. میلاد عبادی‌پور به دستور کواچ جای میرزاجانپور به میدان رفت تا توانایی‌های خود را برابر حریف محک بزند. آرمین تشکری هم به میدان رفت. به نظر می‌رسید سرمربی ایران از برتری تیمش اطمینان پیدا کرده و سعی دارد تا به همه بازیکنانش میدان بدهد. داور مسابقه مجبور بود بارها برای بازبینی تصاویر ویدیویی اقدام کند. ایتالیایی‌ها در این مسابقه روی پایپ تمرکز داشتند.

ایران بدون هیچ مشکلی امتیاز می‌گرفت و نبض بازی را در دست داشت. بروتو همچنان به داوری اعتراض داشت. او کاملا عصبی و سر ناظر بازی خراب شده بود. او خیلی به زبان انگلیسی مسلط نیست به همین دلیل از سابی بازیکن شماره 18 خواست تا با ناظر حرف بزند.
بروتو یک مربی حرفه‌ای بود و با حرفه‌ای گری می‌خواست در جریان بازی وقفه ایجاد کند و با این کار از حملات تیم ایران بکاهد. ولی عبدالصمد داور مسابقه خطای ارنج تیمی ایتالیا را گرفت.

ایتالیایی‌ها کاملا از هم گسیخته بازی می‌کردند. مهدی مهدوی هم در این ست به میدان رفت. بازی سرعتی خوب تیم ایران همواره به سود ایران تمام می‌شد. میلاد عبادی‌پور مثل همیشه سرویس‌های خطرناکی می‌زد. ایران ست دوم را 25 بر 20 برد.

ست سوم: 25 - 15 ایران

پیش از شروع ست سوم گروهی از باستانی‌کاران به اجرای حرکات نمایشی در زمین پرداختند.

در ست سوم هم برتری از آن ایران بود. بازیکنان ایران که برای برد در این مسابقه بی‌تاب بودند پنج امتیاز نخست را به سود خود تمام کردند. سعید معروف با هوشمندی کاملا دفاع حریف را تحت تاثیر قرار داده بود. شهرام محمودی هم چنان با پرواز های تماشایی خود کابوس دفاع دو نفره ایتالیا بود. راندازو در قطر پاس ایتالیا تنها بازیکنی بود که بارقه‌ای از امید را برای این تیم نگاه می‌داشت. ایران وقت استراحت نخست را 8 بر 3 پیروز شد. سالن 12 هزار نفری آزادی غرق در شادی بود آبشاری دیگر امتیاز ایران را افزایش داد.

ایران 11 بر 4 از ایتالیا جلو افتاد و مهمان سعی کرد با استفاده از آبشارهای سرعتی این فاصله را کاهش دهد اما موفق نبود. لاجوردی‌پوشان ایتالیا در سرویس هم ناموفق بودند و همین مساله اعتراض سرمربی آنها را در پی داشت با این حال شاگردان اسلوبودان کواچ با قدرت امتیازآوری می‌کردند و آبشارهای قدرتی ایران نفس ایتالیا را بریده بود. ایتالیا در این ست در دفاع کاری از پیش نبرد و والیبالیست‌های سفیدپوش ایران آبشارهایشان را یکی پس از دیگری به امتیاز ختم می‌کردند.

با اضافه شدن امیر غفور به ترکیب ایران قدرت حمله تیم ملی بیشتر شد و ایران با آبشار موفق او 15 بر 6 از مهمان خود پیش افتاد. جو سنگین حاکم بر سالن عرصه را بر ایتالیا تنگ و تنگ تر می‌کرد و اشتباه بازیکنان این تیم بیشتر و بیشتر می‌شد. فاصله امتیازی خوب حاشیه امنیتی برای ایران ایجاد کرده بود و ملی‌پوشان با آرامش بیشتری کار را ادامه می دادند که با دفاع خوب محمد موسوی امتیازهای ایران به عدد 18 رسید. برتری ایران ادامه داشت تا در نهایت ایران با نتیجه 25 - 15 در ست سوم برنده و پیروز میدان باشد.
تاريخ : | | نویسنده : ekhrajiface |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.