پلیس فروشنده بدل انداز گوشی‌های تقلبی را دستگیر کرد.

به گزارش ایسنا، در 19 مرداد ماه امسال شخصی با مراجعه به مأمورین انتظامی مستقر در خیابان جمهوری به آنها اعلام می نماید فردی را که چند ماه پیش اقدام به فروش گوشی تقلبی به وی نموده را در تقاطع خیابان جمهوری – حافظ شناسایی کرده است؛ با هدایت این فرد، مأمورین اقدام به دستگیری جوانی 30 ساله به نام "رضا . ق" و انتقال وی به کلانتری 129 جامی کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "بدل اندازی" و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 11 تهران، پرونده به همراه متهم پرونده در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

انتشار عکس بدل انداز گوشی‌های تقلبی

مالباخته پس از حضور در اداره چهاردهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "حدودا سه ماه پیش برای خرید گوشی تلفن همراه به پاساژی در خیابان جمهوری مراجعه کردم، در آنجا جوانی به بنده مراجعه و با نشان دادن یک دستگاه گوشی تلفن همراه مدعی شد که قصد فروش آن به قیمتی بسیار ارزان تر از قیمت داخل مغازه‌ها را دارد، این شخص ( متهم ) با نشان دادن فاکتور خرید گوشی مدعی اصل بودن گوشی شد و بیان نمود که به علت نیاز مالی قصد دارد تا گوشی را به قیمتی حدودا 400 هزار تومان بفروشد در حالیکه پیش از آن و در مراجعه به چند مغازه از قیمت نزدیک به یک میلیون تومانی گوشی اطلاع پیدا کرده بودم ".

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: " پس از خرید گوشی تلفن همراه و برای نصب برنامه بر روی گوشی، به مغازه‌ای مراجعه کردم که متوجه شدم گوشی اصل نیست و قیمت آن نیز حدودا 200 هزار تومان است ؛ بلافاصله به محل خرید گوشی در مقابل پاساژ مراجعه کرده، اما هرچقدر در آن حوالی چرخیدم نتوانستم تا آن جوان را پیدا کنم تا اینکه پس از گذشت حدودا 3 ماه از موضوع ، در مراجعه مجدد به پاساژ موفق به شناسایی متهم شدم ".

متهم در اظهاراتش ضمن اعتراف صریح به فروش ده‌ها دستگاه گوشی تلفن همراه دسته دوم و تقلبی در قالب گوشی‌های تلفن همراه اصل، در خصوص شیوه و شگرد کار خود نیز به کارآگاهان گفت: " تحت عنوان نیاز مالی ، افراد را راضی می کردم تا اقدام به خرید گوشی تلفن همراه از من نمایند، در هنگام فروش نیز با نشان دادن فاکتور خرید مجعول ، اعتماد افراد را جلب و آنها نیز قانع می شدند که گوشی‌ها اصل هستند. پس از آن، با دادن قیمتی بسیار ارزان‌تر از قیمت گوشی‌های اصل خریداران گوشی بلافاصله اقدام به خرید گوشی‌های تلفن همراه می کردند؛ پس از فروش گوشی نیز بلافاصله از محل خارج و مدتی را ناپدید می شدم تا خریداران گوشی از پیدا کردن من ناامید شوند و پس از آن مجددا به مقابل پاساژ مراجعه و به همان شیوه و شگرد اقدام به فروش گوشی‌های دسته دوم ، بدل و تقلبی به افراد می کردم.

سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکراستنقامتی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: " با توجه به اعتراف صریح متهم به ده ها فقره بدل اندازی انواع گوشی‌های تلفن همراه و به منظور شناسایی مالباختگان و همچنین دیگر جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده؛ لذا از کلیه مالباختگان و شکاتی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی – پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.

تاريخ : | | نویسنده : ekhrajiface |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.