قذافی به آخوندهای درباری متوسل شد/ فتواهای پیامکی برای نجات دیکتاتور: اعتراض نکنید، حرام است!

 

در پی گسترش قیام در لیبی علیه دیکتاتور این کشور ، معمر قذافی به آخرین راه ها برای نجات خود متوسل شده و به آخوندهای درباری روی آورده است.

به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، دولت لیبی اخیرا با ارسال پیامک هایی برای شهروندان این کشور آنها را از فتواهای روحانیون حامی قذافی آگاه می کند.

در یکی از این فتواهای صادر شده از سوی شیخ "صالح الفوزان" مشاهده شبکه های ماهواره ای که باعث گسترش فتنه، تفرقه و شایعه ها می شوند و اقدام به تحریک برای خون ریزی میان مسلمانان می کنند حرام اعلام شده است.

به احتمال بسیار منظور از این شبکه ها، شبکه های خبری عربی العربیه و الجزیره است که در دو هفته اخیر بارها از سوی قذافی و فرزندش سیف الاسلام به دروغ پردازی و انتشار شایعه از تحولات لیبی متهم شده اند.

روزنامه مخالف " لیبی امروز" چاپ لندن هم نوشت پیامک هایی برای شهروندان لیبایی ارسال می شود که فتوای تعدادی از روحانیون ارشد لیبی را اعلام می کند.

براساس این فتواها، اعتراض و اقدام علیه معمر قذافی رهبر لیبی حرام اعلام شده است.

در یکی از این پیامک ها آمده است:" دو روحانی شیخ ربیع المدخلی و شیخ عبدالمحسن العباد به منع مشارکت دراقدامات خرابکارانه واقدام علیه حاکم مملکت اسلامی همانند آنچه که هم اکنون در لیبی می گذرد؛ فتوا داده اند."

پیش از این نیز امام جمعه شهر طرابلس که از حامیان حکومت قذافی به شمار می رود، طی سخنانی با استناد به آیات قرآنی، قیام مردم علیه قذافی را غیر شرعی دانست و گفت: در دین اسلام موارد خاصی در باب قیام علیه حاکمان وجود دارد، از جمله این که حاکم عادل نباشد ، ستم کند ، جائر باشد و نظایر اینها که الحمدلله، هیچکدام از اینها درباره قذافی صدق نمی کند!

وی همچنین با استناد به آیه قرآن که می گوید به اختلاف و مجادله نپردازید که خوبی و محسنات از شما دور می شوند، مردم را به دوری از مجادله درباره وضعیت حکومت دعوت کرد.

با این حال بخشی از مردم حاضر در همین نماز جمعه پس از پایان نماز به راهپیمایی ضدحکومتی پرداختند که با مقابله خشن نیروهای پلیس و تیراندازی آنها روبه رو شدند.

در این تیراندازی هفت نفر از مردم معترض کشته شدند.

لیبی از دو هفته پیش تاکنون با موجی از سرکوب خشن دولتی علیه اعتراضات مردمی روبه رو است که تاکنون بیش از دو هزار کشته برجا گذاشته است.

هم اکنون نیمه شرقی لیبی به طور کامل در اختیار مخالفان است...../تحلیل:عصرایرانتاريخ : | | نویسنده : ekhrajiface |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.