مهر: در پی انتشار مطلبی در روزنامه رفورماتوریش داخبلاد هلند در خصوص جمهوری اسلامی ایران، سفارت ایران در لاهه جوابیه ای خطاب به این روزنامه صادر کرد.

با توجه به مطلب منتشره در روزنامه رفورماتوریش داخبلاد در مورخ 14 سپتامبر 2009 تحت عنوان "ضرورت تقویت تحریمها علیه ایران" که توسط دو تن از اعضای حزب اسلام ستیز آزادی به رشته تحریر درآمده است، بخش مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه جوابیه ای را به شرح زیر خطاب به ویلم کرانندونک سردبیر روزنامه رفورماتوریش داخبلاد ارسال کرد:

1. برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران کاملا صلح آمیز می باشد و تاکنون نیز بارها بر عدم انحراف فعالیت های هسته ای ایران توسط آژانس صحه گذاشته شده است. برخی سرویس های اطلاعاتی بیش از دو دهه است که از بمب خیالی اتمی ایران صحبت می کنند، اما تاکنون خبری از آن نشده است چرا که سلاح هسته ای اصولا در دکترین دفاعی و امنیتی ایران هیچ جایگاهی ندارد. جمهوری اسلامی ایران خود قربانی سلاح های شیمیائی می باشد که توسط کشورهای مدعی خلع سلاح و مقابله با اشاعه این قبیل سلاح ها به رژیم صدام هدیه شده بود. مخالفت ما با سلاح های کشتار جمعی علاوه بر این که ریشه در اعتقادات مذهبی ما دارد، ناشی از ملاحظات اخلاقی و همچنین تجربه تلخی است که در اثر آن جان بیش از 13 هزار افراد بی گناه را در ایران گرفته و بیش از 100 هزار نفر را نیز مجروح کرده است.

2. با وجود بیش از هزاران کلاهک هسته ای در جهان در دست برخی کشورها که برخی دارندگان آنها کشورهای غیرهسته ای را به استفاده از این سلاح ها تهدید کرده اند، مایه تأسف است که مقامات این کشورها به خود اجازه می دهند در مورد کشورهای غیرهسته ای و برنامه صلح آمیز هسته ای آنان اظهار نمایند، در حالی که صلاحیت چنین کاری را ندارند.

3.مایه تعجب است در حالی که در منطقه حساس خاورمیانه با این که رژیم اسرائیل عضو هیچ یک از معاهدات بین المللی خلع سلاح و کنترل تسلیحات نمی باشد و دارای زرادخانه سلاح های کشتار جمعی از جمله هسته ای می باشد، مصون از هرگونه تعرض است. به حزب اسلام ستیز آزادی که هویت و موجودیت خود را در وامداری به این رژیم می داند و از طرفی مدعی مبارزه با اشاعه سلاح های هسته ای نیز می باشد، توصیه می کنیم چشمان خود را تعمدا بر این تهدید آشکار نبندد؟ این سیاست متناقض و دوگانه، کارآیی خود را از دست داده است.

4. خاطرنشان می سازد توانمندی و ظرفیت های موشکی جمهوری اسلامی ایران کاملا دفاعی می باشد و تهدیدی برای هیچ کشوری محسوب نمی شود.

5.درخصوص تحریم ها نیز باید گفت که تحمیل تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران کاملا اثر معکوس داشته اند. با توجه به تجربه 33 ساله تحریم ها در ایران، تحریم ها صرفا موجب تقویت اراده و استقلال کشور، خودکفایی و پیشرفت در حوزه های مختلف شده است. تهدید به تحریم و اعمال تحریم ها که البته از منظر حقوق بین الملل و حقوق بشردوستانه کاملا جای بررسی دارد، خود دلیل محکمی است برای ایران تا مسیر استقلال و خودکفایی خود در تمامی عرصه های به ویژه فناوری های نوین را ادامه دهد.

6. در زمانی که در نتیجه جنگ افروزی ها در منطقه خاورمیانه به بهانه مبارزه با تروریسم، هزاران نفر از مردم بی گناه به کام مرگ کشیده شده و تمامی اندیشمندان و سیاستمداران خردمند جهان جنگ را محکوم می کنند، متاسفانه هنوز هم تعداد انگشت شماری از یک حزب غیردمکراتیک در یک جامعه دمکراتیک وجود دارند که بر طبل جنگ می کوبند. خاطرنشان می سازد که جمهوری اسلامی ایران کشور صلح طلبی است و تاکنون به هیچ کشوری حمله نکرده است. اما باید تاکید شود در صورت هرگونه حماقت دیگران برای حمله به ایران، آن چنان پاسخ کوبنده ای دریافت خواهند کرد که نتایج آن پشیمان کننده خواهد بود.

7. اندیشه جنگ طلبانه، نفرت انگیز و نژادپرستانه حزب آزادی می تواند اعتبار هلند را به خاطر سیاست ها و عقائد ضد اسلامی این حزب بیش از پیش در جهان کاهش داده و چهره هلند را نزد خردمندان جهان خدشه دار نماید. قطعا چنین اظهارات و مواضعی با منافع ملی کشور و مردم هلند در تناقض آشکار می باشد و می تواند خسارات فراوانی را به بار آورد..../مهرتاريخ : | | نویسنده : ekhrajiface |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.