چرا پشت سر غائب سخن می گویید؟!

محمود عظیم نژاد

مناظره دیشب ، مناظره نبود ، بلکه محاکمه غیابی رئیس جمهور محبوب ملت ایران بود.

اما چرا می گویم " محاکمه غیابی" ؟
جواب واضح و مبرهن است: در شب گذشته ، به ویژه میرحسین موسوی تهمت های زیادی را به رئیس جمهور و شخص دوم مملکت زد و این در حالی است که دکتر محمود احمدی نژاد در آن جا حضور نداشت.

کدام منطق اخلاقی ، دینی و قانونی و حتی وجدانی و عرفی به میرحسین موسوی اجازه داد وقتی کسی در جلسه نیست و امکان دفاع از خود ندارد ، این همه علیه او حرف بزند تهمت های مالی و ... بزند؟
آیا این درست است که در غیاب کسی و آن هم در برابر دوربین های تلویزیونی و ده ها میلیون بیننده در ایران و کشورهای دیگر جهان ، علیه اش حرف بزنیم و او را متهم کنیم؟

موسوی ، شب گذشته ، دکتر احمدی نژاد را متهم به دروغ گویی کرد.
آقای موسوی ! کدام دروغ؟ آیا این است جواب 4 سال مجاهدت مردی از جنس مردم؟ مگر نه این است که در این سال ها ، همه شاخص ها نشان از رشد اقتصادی دارد؟ مگر در زبان علمی و اقتصادی ، این شاخص ها و گراف ها نیستند که سخن می گویند و مورد استناد قرار می گیرند؟
من نمی گویم که تمام مشکلات کشور در این چهار سال گذشته حل شد و اکنون هیچ مشکلی نداریم ولی انصاف باید داشت که کارهای بزرگی شده است.
همین مسکن را نگاه کنید که نسبت به سال گذشته چقدر افت قیمت داشته ایم. آیا این کار کمی است؟ یا به آمار بیکاری نگاه کنید که در حال تک رقمی شدن است و هزاران شاخص دیگر که از بهبود اوضاع مردم و اقتصاد ملی ما در سال های اخیر خبر می دهد.آیا این ها مفت به دست آمده است؟ یا حاصل تلاش ها و برنامه ریزی ها با سواد ترین کابینه ایران در طول تاریخ است؟

البته دکتر احمدی نژاد درباره اعلام نرخ تورم ، عددی را اعلام کرد که با عدد اعلامی بانک مرکزی اندکی تفاوت داشت چرا که بانک مرکزی تورم را 25 درصد اعلام کرده است ولی دکتر با استناد به نمودارهایی که توسط کارشناسان تهیه شده بود ، آن را 14 در صد اعلام کرد.
این مساله دستاویزی برای بدخواهان ملت شده است تا با به رخ کشیدن اختلاف این دو رقم ، علیه احمدی نژاد جو سازی کنند و حتی وقیحانه ، کاریکاتورهای را منتشر کنند که در آن نمودارهای کارشناسی ، "نقاشی" نامیده شده است!!

حال در جواب اینان باید گفت که اولاً در مقایسه جایگاه رئیس جمهور که شخص دوم مملکت است و جایگاه بانک مرکزی ، بی تردید ، سخن رئیس جمهور پذیرفته است نه آمار بانکی که زیر مجموعه دولت است.
چرا جوسازان از این که نرخ تورم 14 درصد شده و رئیس جمهور این خبر خوب را در آن شب به مردم دادند ، این گونه برآشفته شدند؟

وانگهی گیریم که نرخ تورم همان 25 درصد باشد. سوال من اینجاست که آیا باید با بزرگنمایی این مساله ، موج ناامیدی و سرخوردگی را به جامعه تزریق کنیم؟ این که بگوییم تورم فلان درصد است چه دردی را دوا می کند جز این که با دادن آمار بالا از درصد تورم ، مردم نسبت به خدمتگزارانشان بدبین می شوند و بهانه به دست بیگانگان و ایادی داخلی آنها می افتد.

آیا با سیاه نمایی و زیر سوال بردن دولت نهم که دولت همین جمهوری اسلامی است ، دشمنان شاد نمی شوند؟ حتماً که می شوند.
آخر آب به آسیاب دشمن ریختن و مردم را به نظام بدبین کردن تا کی و کجا؟!

موسوی شب گذشته به رئیس جمهور ایران رسما توهین کرد و در کمال پررویی به او گفت "دروغگو".
آقای موسوی ! شما که خود را قانونمند می دانید ، آیا خبر ندارید با این توهین ها و تهمت ها اگر اثبات نشود - که نمی شود - مستوجب حد شرعی و زندان هستید؟

چرا اتهاماتی که در هیچ دادگاهی ثابت نشده ، به رئیس جمهور و اطرافیانش نسبت دادید؟ متهم کردن افراد بدون آن که دادگاه رأی نهایی داده باشد ، هم گناه شرعی است و هم جرم قانونی. چرا چنین رفتاری را در کشور ایران بدعت می گذارید؟ مگر مملکت دادگستری و محکمه قضایی ندارد که یکی احمدی نژاد را متهم به پرونده نفتی اردبیل می کند و از گم شدن 300 میلیارد تومان در شهرداری او خبر می دهد و دیگری هم می گوید با جابجا کردن تعرفه موبایل ، کلی پول به جیب زدند!!

آیا این ها در دادگاه ثابت شده است؟ هرگز ثابت نشده اند و ثابت هم نمی شوند زیرا اگر مثلاً پرونده اردبیل دکتر ، واقعیت داشت ، تا کنون و پس از گذشت 12 سال حکم محکومیت اش صادر می شد در حالی که حکم صادر نشده است.

خلاصه سخن آن که دکتر احمدی نژاد ، با این کارها تخریب نمی شود و از چشم مردم نمی افتد و بدخواهان روز 22 خرداد با ده ها میلیون رأی مردم مواجه خواهند شد که تمدید ریاست جمهوری دکتر محمود احمدی نژاد را خواستارند.

بت شکنی موسوی

مازیار آقازاده

مناظره دیشب از نظر من مناظره نبود ، پرده برداری بود . پرده برداری از تمام آمارهای دروغی بود که در 4 سال گذشته "به خورد " مردم ایران داده اند.

مناظره دیشب " بت شکنی " بود ،اما نه به دست پیامبر و بر دوش علی و در خانه کعبه ، بلکه به دست موسوی و در دوش میلیون ها ایرانی خواهان تغییر وضعیت موجود و در جام جم ؛ و بالاخره مناظره دیشب طنین فریاد ده ها میلیون ایرانی  بود که از اعماق جان مهندس موسوی بر آمد و طغیان بغض فروخورده ای بود که علیه جو رسانه ای حاکمیت یکدست در 4 سال گذشته به جوشش در آمد.

مهندس موسوی در مناظره دیشب به همگان گوشزد کرد که نشستن بر صندلی ریاست و صدارت ارزش این همه فریبکاری و دروغ گفتن به مردم را ندارد. موسوی با ارایه آمارهای مستدل ،شکافی عظیم بر بنای " آمارهای ساختگی" انداخت که آثار آن قطعاً می تواند در حضور گسترده مردم خواهان تغییر وضعیت موجود در پای صندوق های رای بسیار موثر باشد.

موسوی دیشب برای بار دیگر نشان داد که حاضر نیست و نخواهد بود برای ارتقای جاه و مقام خود به مردمش دروغ بگوید . البته از فرزند ملتی که نیاکان باستانی شان در وصیت نامه خود دروغ گفتن را جزء بزرگ ترین آفات جوامع انسانی شمرده اند ؛غیر از این نیز انتظاری نبود.

من نمی دانم که پس از روشنگری های یکشنبه شب مهندس موسوی ،  آمارهای دولت نهم در 4 سال گذشته  چه معنایی خواهند یافت ، اما به طور قطع  می توانم حدس بزنم که سخنان مهندس موسوی در شب گذشته میلیون ها بیننده برنامه زنده تلویزیونی را به این فکر واداشت که در انتخاب بین سیاستمداری که با آنها صادق نیست و سیاستمداری که حتی یک نفر نمی تواند مدرکی مبنی بر دروغ گویی او به میان آورد (که اگر داشتند امروز پیراهن عثمان بود ) باید به کدام یک رای داد ؟

البته بگذریم از تهمت هایی هم که به ناحق به شیخ اصلاحات جناب آقای کروبی زدند و متاسفانه دل  این مرد شجاع و مبارز را رنجاندند . تهمت هایی که  علیه کروبی  گفته شد به واقع ناروا بود و با توجه به شناخت دورادوری که از شیخ اصلاحات دارم اطمینان دارم که هدف تخریب کنندگان، انتقام از پایداری های او در بعضی مواقع حساس تاریخی در دوران اصلاحات بود . یاد و خاطره دفاع جانانه کروبی از حریم خانه مردم از یاد ها نرفته و همانگونه که خود کروبی هم شب گذشته به خوبی بیان کرد ماجرای شهرام جزایری درست یک هفته پس از ماجرای دستگیری لقمانیان و دفاع کروبی از کیان خانه ملت ، علم شد.

به هر حال مناظره دیشب دو سره برد بود چرا که نشان داد دوستداران عظمت ، بزرگی و اعتلای ایران و ایرانی در راهبرد خود هیچ تفاوتی ندارند و از این رو نباید چندان به برخی نکات اندک مورد اختلاف تاکید کنند.

مناظره دیشب صدای ده ها میلیون ایرانی از قشرها و طبقات مختلف را برای اولین بار در 20 سال گذشته به رسانه ملی برد . دیگر نه از تقطیع کلام خبری بود(البته تذکرات مکرر مجری برنامه برای جلوگیری و وقفه در کلام مهندس راه به جایی نبرد )  و نه از مونتاژ تصاویر و کنار هم قرار دادن تصاویر جهت دار اثری بود  و نه  دست بردن در واقعیت و تحریف حقیقت میسر می بود .  آنچه بود تصویر زنده بود و آنچه بود میلیون ها بیننده نشسته در پای سیما بودند تا طنین صدای خود را در رسانه سیما ببینند و درودی دگر بار به مهندس بگویند.

و خلاصه کلام آنکه مناظره دیشب مسیر آینده ایران را تغییر داد . باور کنید .تاريخ : | | نویسنده : ekhrajiface |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.