خبرگزاري فارس: يك مقام هندي از طرح انتقال گاز ايران به اين كشور از بستر دريا خبر داد و گفت، در حال حاضر مذاكراتي بين دو كشور در اين خصوص جريان دارد.

به گزارش فارس در حالي كه روز گذشته وزير نفت هند مدعي شد كشورش در برابر فشارهاي خارجي براي انصراف از مشاركت در خط لوله صلح تسليم نمي شود يك مقام هندي ديگر از تمايل ايران براي واگذاري توسعه چند ميدان نفت و گاز به شركت هاي اين كشور خبر داد.

بر اساس گزارش روزنامه هندي فايننشال اكسپرس اين فرد گفت:«ايران مايل است شركت هاي هندي را در توسعه ميدان هاي نفت و گاز جديدا كشف شده خود مشاركت دهد».

وي كه نخواست نامش فاش شود افزود: ايران كه داراي منابع عظيم گازي است علاقمند معامله با هند است و مايل است نه تنها در مورد خط لوله صلح بلكه در مورد انتقال گاز از مسيرهاي ديگر از جمله از زير دريا به هند با مقامات اين كشور مذاكره كند.

اين اظهارات در حالي مطرح مي شود كه هندي ها همچنان تلاش دارند نظر خود را در مورد قيمت گاز صادراتي ايران به اين كشور تحميل كنند و با توجه به اختلاف خود با ايران در اين خصوص و برخي مسائل ديگر از جمله امنيت پروژه از پيوستن به خط لوله صلح خودداري كرده اند.

تحليلگران هندي معتقدند دهلي نو بايد تلاش هاي ديپلماتيك عمل گرايانه اي را براي تحقق پروژه مذكور انجام دهد.

صبوح كومار مدير شركت گاز آسياي جنوبي گفت:«مذاكره با ايران بر سر صادرات گاز از زير دريا بسيار مثبت است و ايراني ها نشان داده اند كه مايلند با هند كار كنند».

شركت مذكور كنسرسيومي جهاني است كه در حال حاضر مشغول مذاكره با ايران و قطر براي انتقال گاز از غرب آسيا به هند از طريق دريا مي باشد.

بر اساس اين گزارش طرح احداث خط لوله انتقال گاز ايران به هند از زير دريا از اواسط دهه 1990 مطرح بوده است. اين خط حدود هزار كيلومتر طول خواهد داشت.

خط لوله انتقال گاز ايران به هند از طريق دريا كوتاهتر از خط لوله صلح بوده و به دليل عدم عبور از پاكستان امنيت بيشتري خواهد داشت.

يك مقام هندي مذاكره با ايران براي احداث اين خط لوله را مذاكره اي بين دو دولت ندانست و گفت: در عين حال اين مذاكرات با تاييد وزارتخانه هاي خارجه و نفت هند انجام مي شود.تاريخ : | | نویسنده : ekhrajiface |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.