فارس: وزير كار و امور اجتماعي گفت: ادغام وزارتخانه‌ها زماني مي‌تواند دولت را كوچك كند كه مسئوليت‌ها و وظايف اجرايي دولت به بخش خصوصي واگذار شود.

سيد محمد جهرمي در بازديد از شركت شيرين نوين در شهرك صنعتي علي‌آباد اظهار داشت: در بخش اقتصادي اگر اميد وجود نداشته باشد طرحها و مسائل اقتصادي منجر به رشد و ارتقاء نمي‌شود.

وي ادامه داد: اولين موضوع در بخش خصوصي اميد به آينده بهتر است و مسئولين بايد اميد را در دل سرمايه‌گذاران بارور كنند.

وزير كار و امور اجتماعي دولت نهم با بيان اينكه انگيزه در توليد و سرمايه گذاري منجر به توليد رفاه، درآمد و ثروت مي‌شود گفت: يكي از مسائلي كه بايد در سيستم اقتصادي جهان توجه شود آمايش سرزمين است.

جهرمي افزود: در اين موضوع ساماندهي جمعيت در مكان‌ها در نظر گرفته شود.
 
وي با اشاره به آمايش سرزمين در شهرك‌سازي‌هاي صنعتي تاكيد كرد: در شهرك سازي‌هاي صنعتي به علت فراهم كردن نيازهاي واحدهاي توليدي بايد از روي برنامه‌ريزي و بر اساس آمايش سرزمين صورت گيرد.

وزير كار و امور اجتماعي تصريح كرد: اين موضوع بدان معنا نيست كه هر جا زميني وجود دارد شهرك صنعتي بدون برنامه‌ريزي ساخته شود.

جهرمي شهرك سازي را بستر توليد و سرمايه‌گذاري دانست و خاطرنشان كرد: شهرك سازي بايد به نحوي باشد كه هدف بهتر زيستن و رساندن خدمات مناسب‌تر باشد.

به گفته وي شهرك‌‌ها بايد در ساماندهي و آمايش سرزميني شكل بهتر پيدا و بخش عظيمي را در مناطق خود تثبيت كنند.

وزير كار و امور اجتماعي دولت نهم با اشاره به كمبود آب در شهرك‌هاي صنعتي واقع در مناطق مركزي ايران گفت: يكي از راه‌كارهاي انتقال جمعيت به شرق و فلات مركزي ايران تامين آب مورد نياز از مناطق شمال و غرب كشور است.

وي ادامه داد: در صورت عملي شدن اين موضوع مسئله شهرك‌ سازي صنعتي مقرون به صرفه است.

جهرمي با اشاره به اينكه استان سمنان با وسعت 95 هزار كيلومتر مربع 6 هزار جمعيت دارد خاطرنشان كرد: كمبود جمعيت اين منطقه به علت كمبود آب است كه مي‌توان حتي در صورت نياز آب را از درياي خزر به مناطق داخلي انتقال داد.

وي با اشاره به حل مشكلات شهرك‌هاي صنعتي در مورد مزيت‌هاي اين مناطق تصريح كرد: موضوع اشتغال به كمك سرمايه گذاري بخش خصوصي حل مي‌شود به شرط آن كه اصل 44 درست اجرايي شود.

وزير كار دولت نهم ادامه داد: مزيت‌هاي شغلي بر اساس نياز و مقتضي زمان بايد ايجاد شود.

وي با بيان اينكه از دغدغه‌هاي وزارت كار حمايت از مصرف توليدات داخلي است اظهار داشت: محصولات داخلي توليد شده در كشور با استانداردهاي جهاني همخواني دارد و بايد با فرهنگ سازي مورد توجه قرار گيرد.

وزير كار و امور اجتماعي افزود: قيمت كالاي توليد شده در داخل به علت وجود نيروي كار ارزان، كمتر بودن هزينه زندگي، پايين تر از نمونه‌هاي مشابه خارجي است.

وي با اشاره به سياست اقتصادي دولت گفت: سيستم اقتصادي هماهنگ دولت مي‌تواند مشكلات مردم را حل كند. در صورتي كه بايد صادرات و واردات در اقتصاد همگون باشد.

جهرمي در خصوص نظام آموزشي كشور بيان داشت: آموزش در كشور بايد با هدف گذاري در اقتصاد متناسب با اشتغال و نظام بانكداري باشد.

وزير كار دولت نهم تاكيد كرد: منافع بخش خصوصي در همگوني با منافع كشور و در راستاي اهداف بايد در نظر گرفت.

وي با بيان اينكه حساسيت دولت دهم در مساله اشتغال بايد بالا باشد تصريح كرد: اهداف و برنامه‌هاي تيم اقتصادي دولت بايد به نحوي تركيب شود كه تناقض به وجود نيايد.

وي افزود: تورم در كشور حل مي‌شود كه توليد افزايش يابد. و همچنين مصرف هزينه‌هاي جاري كه تورم‌زا هستند كاهش يابد.

جهرمي با بيان اينكه با ادغام چند وزارتخانه دولت كوچك نمي‌شود گفت:‌بايد با واگذاري مسئوليت‌ها دولت را كوچك كرد و زماني دولت كوچك مي‌شود كه وظايفش را واگذار كند.

وي ادامه داد:‌دولت بايد در جايگاه اصلي خود يعني نظارت و سياست گذاري بنشيند تا مشكلات مردم حل شود.

در پايان اين بازديد حسين احساني رئيس هيات مديره شهرك صنعتي علي آباد در مورد مشكلات موجود در شهرك گفت: كمبود آب، صدور و مجوزهاي لازم براي واحدهاي توليدي محدوديت‌هاي اعطاي وام، بازگشايي مسير حمل و نقل شهرك و تسريع در روند اجراي قطار شهري از موارد مورد نياز اين شهرك است.  

تاريخ : | | نویسنده : ekhrajiface |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.