مهر: نماینده اسلام آباد غرب در مجلس اعلام کرد که اعضای این کمیسیون خواستار گنجاندن موضوعات سیاست خارجی در منطقه و در قبال حضور آمریکا، دیپلماسی اقتصادی و بحث نرم افزاری در وزارت امورخارجه در برنامه های متکی برای وزارت امور خارجه هستند.

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: یکشنبه شب آقایان متکی و نجار وزیران پیشنهادی خارجه و کشور با حضور در کمیسیون امنیت ملی ضمن ارائه برنامه هایشان پاسخگوی سئوالات اعضای کمیسیون بودند.

وی افزود: همچنین آقایان نیکزاد وزیر پیشنهادی مسکن، حسینی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشجو وزیر پیشنهادی علوم، شیخ الاسلام وزیر پیشنهادی کار، محرابیان وزیر پیشنهادی صنایع و خانم سوسن کشاورز وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش امروز دوشنبه ضمن ارائه برنامه هایشان پاسخگوی سئوالات و ابهامات اعضای کمیسیون امنیت ملی بودند.

رای اعتماد به نجار بستگی به دفاع وی دارد

فلاحت پیشه در خصوص اینکه آیا مصطفی محمد نجار با توجه به سخنانی که درباره نظامی بودنش مطرح است می تواند به عنوان وزیر پیشنهادی کشور رای اعتماد نمایندگان را بگیرد یا خیر، گفت: در جلسه شب گذشته با آقای نجار سئوالاتی مطرح شد و پاسخ هایی از سوی وی ارائه گردید ، بنده معتقدم در کل آقای نجار می تواند رای کمیسیون امنیت ملی بگیرد اما اینکه او بتواند رای نمایندگان را در صحن بگیرد هنوز مشخص نیست.

نماینده اسلام آباد غرب در مجلس ادامه داد: بحث نظامی بودن نجار و اینکه آیا با انتخاب او فضای کشور رو به امنیتی شدن خواهد رفت بستگی به نوع دفاع او از برنامه های خود در روز رای اعتماد دارد.

دیپلماسی اقتصادی ؛ مطالبه مجلس از متکی

وی درباره منوچهر متکی وزیر پیشنهادی امور خارجه نیز اظهار داشت: معتقدم متکی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با توجه به سوابق و تجربه 4 ساله اش در وزارت امور خارجه رای می آورد.

فلاحت پیشه با بیان اینکه بحث های جدی در مورد برنامه های متکی برای وزارت خارجه مطرح شد و از او خواسته شد تا برنامه و راهبرد خود را در راستای تنش زدایی در سیاست خارجی با اولویت حفظ منافع کشور ارائه کند، تاکید کرد: یکی دیگر از بحث های مهم این بود که وزارت خارجه تا چه حد بنیان سیاست خارجی دولت را تشکیل می دهد و اینکه آیا تنها نقش توجیه گر را ایفا می کند یا خیر.

نماینده اسلام آباد غرب در مجلس طرح بحث های سیاست خارجی را در منطقه و در قبال حضور آمریکا، دیپلماسی اقتصادی و بحث نرم افزاری در وزارت امورخارجه را از دیگر مباحث و مطالبات جدی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از منوچهر متکی برای گنجاندن این مباحث در برنامه هایش خواند.

وی تاکید کرد: کلیت فضای کمیسیون در حال حاضر به نفع آقای متکی است اما وزارت خارجه در حال حاضر نیازمند یک راهبرد جدی است بنابراین احتمال ادامه جلسه کمیسیون امنیت ملی در آینده با آقای متکی وجود دارد.

وحیدی برای وزارت دفاع مناسب است

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین درباره حجت الاسلام حیدر مصلحی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت اطلاعات، گفت: فردا کمیسیون وزیران پیشنهادی اطلاعات و دفاع را مورد بررسی قرار خواهد داد. در همین زمینه باید اشاره کنم که درباره آقای مصلحی اطلاعات بنده و برخی از اعضای کمیسیون نسبی است که پس از رویت برنامه های وی می توانیم نظر بهتری در این زمینه ارائه کنیم.

فلاحت پیشه با اشاره به انتخاب وحیدی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت دفاع و تحت تعقیب بودن او توسط پلیس بین الملل پلیس بین الملل است، گفت : معتقدم نباید منابع خارجی به خصوص درباره وزیران پیشنهادی برای ما محل استعلام باشند چون اگر روال اینگونه شود آنها نسبت به جمهوری اسلامی ایران جسور تر می شوند لذا در این زمینه منابع استعلامی برای ما منابع داخلی است.

وی یادآوری کرد که انتخاب وحیدی به عنوان گزینه پیشنهادی برای وزارت دفاع خوب است و وی تجربیات و سوابق روشن و موفقی در وزارت دفاع دارد.

محرابیان باید درباره پرونده قضایی خود توضیح دهد

این عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به حضور علی اکبر محرابیان در این کمیسیون، خاطر نشان کرد: محرابیان اگر بتواند شکایت مطرح شده درباره اتاق امن زلزله را پاسخ بگوید و توضیح قانع کننده ای در این باره داشته باشد می تواند رای بیاورد. اگر چه ما معتقدیم که صنعت کشور در حال حاضر حال و روز خوبی ندارد.

فلاحت پیشه درباره جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی با عبدالرضا شیخ الاسلام وزیر پیشنهادی کار و امور اجتماعی افزود: شیخ الاسلامی برنامه های خوبی برای اداره این وزارتخانه ارائه کرده است و در استانداری هرمزگان هم درباره رفع بیکاری اقدامات موثری انجام داده است اما اعضای کمیسیون و بسیاری از نمایندگان معتقدند که تخصص او نسبت به وزارتخانه ای که معرفی شده است همخوانی ندارد.

دانشجو به دلیل حوادث اخیر نیازمند اعتمادسازی در دانشگاه ها است

وی با اشاره به جلسه امروز دوشنبه کمیسیون امنیت ملی با سوسن کشاورز گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: خانم کشاورز حاضر شده وظیفه سنگینی را بپذیرد چون مطالبات نمایندگان در این وزارتخانه بسیار زیاد است. وزیر آموزش و پرورش باید شخصی قوی باشد که از عهده مطالبات خانواده های دانش آموزان، فرهنگیان و کارکنان این وزارتخانه که بسیار هم سنگین است برآید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره معرفی نیکزاد به عنوان وزیر پیشنهادی مسکن و شهرسازی و جلسه این کمیسیون با او، گفت: وی برنامه های خوبی را در زمینه مسکن داشت البته باید بتواند عدالت را در توزیع امکانات در وزارت مسکن اجرا کند چون در زمان معاونت عمرانی وزارت کشور انتقاداتی به توزیع اعتبارات و امکانات از سوی آقای نیکزاد بود.

فلاحت پیشه با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون امنیت ملی با کامران دانشجو گزینه پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: دانشجو در اصل، وزارت علومی است و سوابق خوبی هم در این زمینه دارد اما نیازمند اعتماد سازی فزاینده ای در دانشگاه هاست به خصوص در حوادث اخیر که برخی از دانشجویان مورد ظلم قرار گرفتند و از محیط های دانشگاهی سوء استفاده شد. او باید بتواند رابطه استاد و دانشجو را به بهترین شکل ممکن احیاء سازد.

حسینی روابط مطبوعات و وزارت ارشاد را احیا کند

وی درباره انتخاب دکتر سید محمد حسینی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نشست اعضای کمیسیون امنیت ملی که امروز صورت گرفت، گفت: معتقدیم دکتر حسینی در کل گزینه خوبی برای وزارت ارشاد است اما دغدغه های اصلی در وزارت ارشاد این است که با توجه به کمبود بودجه در این وزارتخانه وی طرحی مشخص برای کسب بودجه لازم را ارائه نکرده است.

نماینده اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به عنوان مثال در زمینه مطبوعات با توجه به اینکه رابطه خوبی بین مطبوعات و وزارت ارشاد در حال حاضر وجود ندارد ، باید این رابطه احیا شود و وزارت ارشاد رابطه خوبی با مطبوعات برقرار کند. همچنین برنامه هایی باید برای ورشکستگی برخی سینماها در کشور ارائه گردد.

فلاحت پیشه در پایان گفت: خوشبختانه با همکاری دولت ومجلس مصوب شده که نیم درصد از اعتبارات دستگاه های اجرایی به بخش فرهنگ تخصیص یابد که مدیریت این مقوله هم مهم است.تاريخ : | | نویسنده : ekhrajiface |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.