951878-856273.jpg


عصر ایران – نیکولا سارکوزی رییس جمهور فرانسه روز گذشته در برلین با همتای آلمانی خود آنگلا مرکل دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش عصر ایران سارکوزی و مرکل پس از دیدار در یک کنفرانس خبری مشترک دیدگاه های خود را در باره مسایل مختلف از جمله موضوع فعالیت های هسته ای ایران و برنامه های آتی گروه 1+5 ( که فرانسه و آلمان از اعضای این گروه هستند ) شرح دادند .

این دو رهبر اروپایی در اظهاراتشان بار دیگر ایران را تهدید کردند که در صورت عدم همکاری با گروه 1+5 تحریم های شدیدتری را روبروی خود خواهد یافت .


سارکوزی در این کنفرانس خبری با اشاره به اینکه ایران تنها تا پایان ماه سپتامبر (8مهر) فرصت دارد تا به درخواست گروه 1+5 برای مذاکره درباره آینده فعالیت های هسته ای اش پاسخ مثبت دهد ، افزود : اگر ایران تا پایان این مهلت پاسخ مثبتی به درخواست های گروه 1+5 ندهد ، فرانسه و آلمان در مورد تشدید تحریم ها علیه ایران موضع مشترکی اتخاذ خواهند کرد.

سارکوزی در ادامه با تکرار مواضع مداخله جویانه اش درباره مسایل داخلی ایران گفت : " مردم ایران مستحق مسوولان بهتری هستند . ما جسارت مردم ایران را تحسین می کنیم ".

این اظهارات سارکوزی در حالی بیان شد که وی در  ماه های  گذشته بارها بر سلامت انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران تردید کرده و 4 روز پیش نیز در سخنانی اعلام کرده بود : " آن ها (مقامات ایران ) همان کسانی  هستند که می گویند برنامه اتمی آنها صلح آمیز است و انتخابات صادقانه ای  برگزار کرده اند . چه کسی می تواند این حرف ها  را باور کند؟ "!!

آنگلا مرکل هم که در دو ماه گذشته چندین بار در اظهارات مداخله جویانه خود ،در  نتایج انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران شک و تردید  روا داشته گفت :" در صورتی که دولت ایران به خواسته های  گروه 1+5 جواب مثبتی ندهد ، فرانسه و آلمان در تشدید تحریم های این کشور بسیار جدی هستند ".


نشست کارشناسان گروه 1+5 چهارشنبه هفته جاری (فردا) در آلمان برگزار خواهد شد . طبق اعلام دیپلمات های اروپایی و آمریکایی در این نشست راه کارهای پیش روی این گروه برای تشدید تحریم های ایران در صورت پاسخ منفی ایران به درخواست مذاکره اوباما بر سر برنامه هسته ای به بحث و بررسی خواهند گذاشت .

 


 تاريخ : | | نویسنده : ekhrajiface |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.