فارس: "باراك اوباما " رئيس جمهور آمريكا در ادامه سياست‌هاي يكجانبه و خصمانه كاخ سفيد در قبال ايران، مصوبه تحريم‌ها عليه ايران را به امضا درآورد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، "باراك اوباما " اواخر روز گذشته مصوبه تحريم‌هاي آمريكا عليه ايران را به امضا درآورد و اين مصوبه به قانون تبديل شد.

رئيس‌جمهوري آمريكا با امضاي اين مصوبه تمامي تلاش خود را به كار گرفته است تا ايران را به زعم خود در انزواي بسيار شديد قرار دهند.

بر اساس اين گزارش، اين اقدامات يكجانبه آمريكا بر اين اساس صورت گرفته تا دسترسي ايران به واردات فراورده‌هاي نفت پالايش ‌شده همچون بنزين و سوخت جت و همچنين دسترسي اين كشور به سيستم بانكداري بين‌المللي را غيرممكن سازد.

آمريكا در شرايطي اين تحريم‌ها عليه ايران را به تصويب درآورده است كه تحليلگران مسايل بين‌المللي بارها و بارها تأكيد كردند كه تحريم‌هاي جديد مانند تحريم‌هاي قبلي "غيرموثر " و "ناكارآمد " است.

ايران چندي پيش براي نشان دادن حسن نيت خود براي ادامه مذاكرات، بيانيه 3 جانبه‌اي را با تركيه و برزيل به امضا درآورد و طبق آن ايران اعلام كرد كه در نظر دارد در قبال دريافت ميله‌هاي سوختي مورد نياز رآكتور تحقيقاتي تهران، بخشي از اورانيوم كم‌غني شده خود را به خاك تركيه ارسال كند اما با وجود اين همكاري‌ها، آمريكا يك روز پس از اين رخداد، پيش‌نويس‌ قطعنامه‌ تحريم‌هاي سازمان ملل عليه ايران را به شوراي امنيت فرستاد و دور جديدي از تحريم‌ها عليه ايران بدون اجماع به تصويب درآمد.

آمريكا به اين قطعنامه بسنده نكرد و مجلس سنا و نمايندگان آمريكا پنجشنبه گذشته در اقدام ضدايراني ديگري تحريم‌هاي جديدي را عليه جمهوري اسلامي ايران به تصويب رساندند.

اوباما قبل از امضاي اين مصوبه در يكي از مراسم‌هاي كاخ سفيد مدعي شد: با اين تحريم‌ها، به همراه ديگر تحريم‌ها، ما به قلب توانايي دولت ايران براي سرمايه‌گذاري و توسعه برنامه هسته‌اي اين كشور حمله مي‌كنيم. ما به دولت ايران نشان مي‌دهيم كه اقدامات آنها عواقبي دارد و اگر اصرار بورزد فشارها افزايش پيدا خواهد كرد و انزواي اين كشور عميق‌تر خواهد شد.

وي در ادامه سياست‌هاي خصمانه عليه ايران تأكيد كرد: نبايد شكي وجود داشته باشد مبني بر آنكه آمريكا و جامعه بين‌الملل مصمم شده‌اند تا ايران را از هسته‌اي شدن بازدارند.

اوباما در تداوم سياست‌هاي دو سويه عليه ايران افزود: دولت ايران هنوز يك حق انتخاب دارد. "باب ديپلماسي " باز است. ايران مي‌تواند نشان دهد كه اهداف صلح‌آميز دارد. اين كشور مي‌تواند تحت پيمان منع گسترش تسليحات هسته‌اي به تعهدات خود عمل كند و به امنيت و رفاهي كه شايسته يك ملت بزرگ است دسترسي پيدا كند.

غرب مدعي آن است كه جمهوري اسلامي ايران مخفيانه در تلاش براي تجهيز به سلاح اتمي است و اين در حالي است كه مقامات كشور ايران بارها اعلام كرده‌اند، ماهيت برنامه هسته‌اي ايران كاملا غيرنظامي بوده و قصد تهران از پيگيري برنامه هسته‌اي خود صرفا استفاده‌هاي غيرنظامي و صلح آميز است. همچنين آژانس بين‌المللي انرژي اتمي نيز بارها در گزارش‌هاي خود بر صلح‌آميز بودن برنامه هسته‌اي ايران و تطابق كامل آن با توافقات بين‌المللي تأكيد كرده است.

اين در حالي است كه آمريكا به تنهايي بيش از 9 هزار سلاح‌ اتمي در اختيار دارد و تنها كشوري است كه از اين سلاح عليه بشريت استفاده كرده است.تاريخ : | | نویسنده : ekhrajiface |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.